Elindult a felsőoktatási jelentkezési időszak: 2013 februárjában lehetséges jelentkezni a szeptemberben induló főiskolai, egyetemi képzésekre.
A döntés azonban egyáltalán nem könnyű, hiszen a számos egyéni elképzelésen túl temérdek dolog befolyásolhatja azt, hogy hol fogunk tanulni.
Az emocionális megközelítésen túl, íme néhány racionális gondolat, amely segíthet a biztos döntés meghozatalában:
- a képzési paletta sokszínűsége, illetve van-e nappali és levelező tagozatos oktatás
- milyen az ösztöndíj- és juttatási rendszer
- az alapképzésen túl milyen egyéb kiegészítőket lehetséges (ingyenesen) igénybe venni
- az oktatáson túl milyen egyéb szakmai, kutatási és publikálási lehetőségei vannak a hallgatóknak
- nemzetközi cserediák-programok révén van-e lehetőség külföldön tanulni, esetleg szakmai gyakorlatot teljesíteni
- domináns érv: a munkaerő-piaci elhelyezkedési mutató
Amennyiben a fentiekre az intézmények honlapjait böngészve megfelelő válaszokat kaphatunk, akkor a biztosan jó döntést hozunk.
Récsei Imola érettségi előtt álló, politológia szakon továbbtanulni vágyó hallgató a Zsigmond Király Főiskolának járt utána.
„A Zsigmond Király Főiskolán 11 alapszakon és 6 mesterszakon nappali és levelezőn tanulhatunk, amelyet támogatnak saját illetve partnerekkel együttműködésben kiírt ösztöndíjakkal és ingyenes angol/német nyelvoktatással kiegészítenek. Színes nemzetközi élet van, látva például az Erasmus napot és az angol nyelvű rovatot az iskolaújságban. 97% a három hónapon belüli elhelyezkedési mutató – ami magáért beszél. Mellesleg a pörgős Facebook oldalt like-olva kezdem megérteni, hogy miért is (lesz) jó fősulisnak lenni a ZsKF-en.”
A fentieket tehát érdemes mérlegelni, illetve személyesen meggyőződni a nyílt napokon is, ahol a pályaorientációs tanácsadáson túl részletes és személyes információszerzésre van lehetőség.